Home Cenník Certifikáty Fotogaléria Kontakt
Objednávky
0904 533 285
0918 547 165
Môžete nám aj napísať:
Menu

Hydromasáž


Čo to hydromasáž je


Hydromasáž sa zrodila v druhej polovici minulého storočia, keď moderné technológie umožnily súčasné využívanie tlaku vody a prúdu vzduchu s vodnej kúpele. Je to klasická technika vodnej masáže. Podporuje látkovú výmenu, zlepšuje prúdenie krvi, prispieva k čisteniu organizmu a napomáha aj pri zmierňovaniu celulitídy. Doporučuje sa tiež pri opuchoch dolných končatín a uľavuje od bolesti reumatického či traumatického pôvodu. Princíp hydromasáže spočíva v masírovaní určitých bodov tela na chrbtici, bedrách a dolných končatinách vodným prúdom


Hydromasáž – "masážné účinky"


Účinky hydromasážného (ďalej HM) systému každý ocení predovšetkým pri regeneráci fyzických síl po športovom výkone, fyzickej práci a tiež pri rehabilitácii po zranení či pri reumatických potiažach. Dochádzu tu k masáži svalových partií, šliach, kĺbov a zároveň k prekrveniu svalov a tkanív. Tlak vodných paprskov pôsobí aj na mnoho reflexných bodov na chodidlách a dlaniach. Úspech hydromasážnych systémov HOPA spočíva v optimálnom množstve trysiek, v ich správnom rozmiestnení na stenách vane a v dostatočnej intenzite vodného prúdu. HM systém zaisťuje človeku kontaktnú masáž prúdom vody a vzduchu, k ich miešaniu dochádza v tele trysky ešte pred vstupom do vane. K regulácii intenzity masáže a množstva nasávaného vzduchu slúžia vzduchové regulátory.


Kontraindikácie hydromasáže


Zvýšešná teplota, celková telesná slabosť, infekčné ochorenie, nádorové ochorenie, osteoporóza, krvácavé stavy, hnisavé ochorenia kože, bezprostredne po hlavných jedlách, hypertenzia.