Home Cenník Certifikáty Fotogaléria Kontakt
Objednávky
0904 533 285
0918 547 165
Môžete nám aj napísať:
Menu

Lymfodrenáž


Lymfodrenáž - spojenec v boji s celulitídou i pri chudnutí


Lymfa je tekutina kolujúca v lymfatických cievach. Zbiera sa po celom tele, filtruje sa v lymfatických uzlinách a očistená sa vracia späť do krvi. V podstate má lymfa na starosti očistu tela od všetkých škodlivín, má nás zbaviť toxínov, bacilov. Tento očisťovací proces môže však zlyhať. Či už nám nefunguje pečeň tak, ako by mala, alebo máme oslabený lymfatický systém, či preťažené uzliny... nastáva problém. Organizmus sa dostatočne rýchlo neprečisťuje, toxíny začínajú pôsobiť na naše orgány, zaťažujú ich, vznikajú problémy ako celulitída, akné, únava, opuchy končatín a podobne.


Účinky lymfodrenáže


Lymfodrenáž veľmi dobre pôsobí ako prevencia proti celulitíde a redukuje už vzniknutú pomarančovú kožu. Zlepšuje a reguluje žilový obeh, uľavuje nohám s kŕčovými žilami a odstraňuje opuchy nôh. Zdravý lymfatický systém, ako sme už povedali, očisťuje organizmus od toxínov a odpadových produktov. Tým pádom zlepšuje vzhľad pleti, obnovuje činnosť orgánov, organizmus je celkovo regenerovaný, očistený, pružný, zdravý... znovuzrodený.


Význam lymfodrenáže aktivuje priechod lymfy a uvoľňuje lymfatické cievy. Tie tvoria významnú súčasť imunitného systému. Zodpovedajú za zber a odplavovanie odpadových toxických látok z tela. Za normálných okolností preteká lymfatickým systémom denne zhruba 4 litre tekutín. Obsahujú vodu, bielkoviny, tuky, soli, odumreté bunky, baktérie, látky, vzniknuté ako odpad metabolických procesov.


V ľudskom tele sa nachádzajú 4 hlavné lymfatické centrá, ktorými sú podpažné a slabinové uzliny. Sieť lymfatických ciev začína drobnými vlásočnicami na periférnych častiach tela, postupne sa rozširujú a prechádzajú k uzlinám. Lymfatický systém je povrchový a hĺbkový. Zhruba 80% ciev a uzlín končatín je v koži a v podkoží. Bohatá lymfatická sieť pokrýva tráviaci trakt. Lymfatické cievy ústia do žilového systému.


Tok lymfy v miazgových cievach a uzlinách je jednosmerný. Na rozdiel od krvného obehu nie je stimulovaný srdcom. Priechodu lymfy je dosahované sťahmi miazgovodov, tlakem svalstva a podkožného väziva pri pohybe. Nedostatok pohybu, jednostranná záťaž, ochabnutosť svalov a podkožných tkanív sú nejčastejšou príčinou nedostatočného odvádzania lymfy a hromadenia škodlivých látok - toxinov - v tkanivách a kĺboch. Častými prejavmi sú pocity únavy, ťažké nohy, opuchy, celulitída, oslabenie imunitného systému. Práve tieto príznaky odstraňuje lymfodrenáž.


Lymfatický (alebo tiež miazgový) systém sa podobá krvnému obehu. Je dôležitou súčasťou imunitného systému. Po celom tele zbiera a zhromažďuje škodliviny a odpadové a toxické látky a odvádza ich z tela von. Deje sa to tak, že lymfatické kapiláry nasávajú v telovom tkanive splodiny a odvádzajú ich lymfatickými cestami (lymfat.cievy, lymfat.uzliny) do krvného obehu a ďalej do obličiek, aby boli z tela vylúčené.


Lymfatické cievy sú dôležitou súčasťou krvného a imunitného systému, cez ktoré sa odplavujú toxické látky z tela von. Tok v týchto cievach je jednosmerný a nie je stimulovaný srdcom (krvný systém má svoju "pumpu", ale lymfatický nie). Nedostatok pohybu a jednostranná záťaž, sú najčastejšou príčinou nedostatočného odvádzania lymfy z lymfatických uzlín a hromadenia škodlivých látok - toxínov - v tkanivách a kĺboch. Najčastejšími prejavmi sú pocity únavy, ťažké nohy, opuchy, celulitída a celkové oslabenie imunitného systému.


Nadmerné zaťaženie lymfatického systému sa prejavuje únavou, zníženou schopnosťou organizmu čeliť záťaži, infekčným a iným chorobám, opuchmi nôh a hlavne členkov, opuchy v oblasti brušnej alebo v tvári, zdurením uzlín, celkovým oslabením imunitného systému i psychickým podráždením. Dlhodobé preťaženie tohoto systému vedie, spolu s ďalšími faktormi, k vzniku nádorových ochorení. Cirkuláciu lymfy (miazgy) sa dá podporiť rôznymi spôsobmi: primeraným pohybom svalstva, bylinami, špeciálnymi masážnymi prístrojmi, ručnou masážou vybraných častí tela alebo tiež reflexnou lymfatickou masážou.


Lymfodrenáž je masáž lymfatických ciest, ktorá podporuje pohyb lymfy a tým aj prepravu látok v nej obsiahnutých (bunkových zvyškov, tkanivových bielkovín, mastných kyselín, odpadových látok, vody a pod.), čím urýchľuje čistenie organizmu a pomôže mu zbaviť sa škodlivín a vylúčiť ich z tela. Lymfatický systém sa podobá krvnému obehu. Je dôležitou súčasťou imunitného systému. Po celom tele zbiera a zhromaž?ďuje škodliviny odpadové a toxické látky a odvádza ich z tela von. Deje sa to tak, že lymfatické kapiláry nasávajú v telovom tkanive splodiny a odvádzajú ich lymfatickými cestami (lymfatické cievy, lymfatické uzliny) do krvného obehu a ďalej do obličiek, aby boli z tela vylúčené.


     Nadmerné zaťaženie lymfatického systému spôsobuje, infekčné, zápalove, nádorové ochorenia,opuchy končatín najčastejšie rúk, členkov, zdureníe uzlín, alebo celkovým oslabením imunitného systému. Cirkuláciu lymfy (miazgy) sa dá podporiť, špeciálnymi masážnymi prístrojmi, ručnou lymfatickou masážou.


Lymfodrenáž je jediný fyziologický spôsob ošetrenia kože a podkožia, ktorý môže spôsobiť jej regeneráciu. Cielená regenerácia ohrozenej partie stárnucej kože je problém nielen pre dermatológiu, ale aj pre kozmetiku. Moderná kozmetika je nemysliteľná bez znalostí lymfatického systému, na ktorom visí bremeno transportu tkanivového moku a na ktorý žilný systém zo svojej zákonitej funkcie nestačí. Lymfodrenáž zlepšuje metabolizmus celého organizmu a spôsobí na jeho celkovú detoxikáciu.


Doprajte si aj novinku - lymfodrenáž pomocou prístroja LYMFOVEN


Je to prístroj odstranujúci dôsledky nesprávnej životosprávy a nedostatku pohybu, ktoré sú výsledkom zlej látkovej výmeny. A ako prístroj funguje?


Najskôr sa oblečiete do trička, legín (alebo niečoho podobného) a ponožiek, ktoré si prinesiete so sebou. Na to vám oblečú zvláštne "nohavice" pripomínajúce lyžiarske otepľovačky s ktorých trčí množstvo tenkých hadičiek. Tie sa napoja na prístroj, ktorý postupne nafukuje "nohavice" od prstov na nohách smerom k bokom, brucho až po rebrá. Rytmické tlakové vlny ktoré povoľujú a opäť sa nafukujú tak trochu pripomínajú ako keď vám merajú krvný tlak. Procedúra trvá 60 minút a je veľmi príjemná. Aktivuje sa ňou "lenivý" lymfatický systém, čím sa odvádza s tela tkanivová tekutina obsahujúca splodiny látkovej výmeny. Prístrojová lymfodrenáž tak pomáha odstraňovať celulitídu i tzv. pivné bruško u pánov, fantasticky modeluje postavu - zmenšuje obvod stehien, bokov, brucha a rúk (a to už po 7 - 10 procedúrach až o 3 - 5 cm), odstraňuje únavu nôh, po pôrode spevňuje brušné svaly a celkovo detoxikuje organizmus. Navyše je kúra hygienicky nezávadná.


Okrem toho je prístrojová a manuálna lymfodrenáž priamo indikovaná, ako najlepšia terapia chronických phlebitických opuchov, posttrombotického syndrómu, varikózit (tvorba krčových žíl) počas tehotenstva, varixov, profilaxia hlbokých trombóz, diabetickej nohy, berecových vredov, lipodémov, obezity, celulitídy, ale hlavne primárneho či sekundárneho lymfatického opuchu (lymfedému).


Indikácie prístrojovej lymfodrenáže

• pomáha znižovať celulitídu a odstraňuje škodlivé a toxické látky z tela

• výrazne modeluje postavu - zmenšuje obvod stehien, spevňuje brušné svaly a celkovo detoxikuje organizmus

• napomáha odstraňovaniu opuchov a zápalov

• počas tehotenstva znižuje opuchy nôh

• po pôrode spevňuje brušné svalstvo

• je úspešná pri liečbe varixov podporuje liečbu primárneho i sekundárneho lymfatického opuchu pomáha odstraňovať dôsledky nespravnéhy životného štylu


Kontraindikácie prístrojovejlymfodrenáže:

• choroby srdca choroby obličiek

• nádorové ochorenia cievne ochrenia

• infekčné choroby

• akékoľvek poranenia

• zápaly žílového systému

• nevyjasnené bolesti v oblasti brušnej dutiny


Lymfodrenáž sa odporúča ak máte:

- opuchnuté končatiny

- opuchy na bruchu

- potiaže s dýchaním bez väčšej príčiny

- sklon k infekčným chorobám z oslabenia imunitného systému

- migrény, bolesti hlavy a ich prevencia

- bolesti krížov a chrbta

- celulitídu

- akné, suchá pleť

- poruchu látkovej výmeny v kĺboch - artrózu, dnu

- bolesti tela po športových výkonoch

- relaxácia, regenerácia, detoxikácia


Výsledným efektom je pružná a hladká pokožka, úbytok objemu na problematických partiách tela, úbytok hmotnosti.