Home Cenník Certifikáty Fotogaléria Kontakt
Objednávky
0904 533 285
0918 547 165
Môžete nám aj napísať:
Menu

Bankovanie


Bankovnie reguluje tok čchi a krvi. Napomáha vytiahnutí škodlivosti (vietor, chlad, vlhko a teplo) na povrch a jej vylúčení. Bankovanie naviac rozhýbáva čchi a krv a otvára kožné spóry, čím dochádza k eliminácii škodlivých faktorov kože.


Cieľom liečby bankovaním je odstrániť vonkajšiu škodlivosť z tela a obnoviť tok čchi, krvi a tekutín, aby sme chorému navrátili zdravie. Bankovanie prostredníctvom miestnych a celkových účinkov posiľňuje vlastnú obranyschopnosť organizmu a jeho odolnosť voči chorobám. Spolu zo zdravou stravou a psychoterapiou tak môže chorobu úplne vyliečiť alebo jej účinne predchádzať.


Liečba má dvojaký účinok


1.) Všeobecný - prečistenie krvi, zlepšenie obehu, regulácia a zdokonalenie funkcie autonómneho nervového systému

2.) Miestny – odstránenie bolesti, uvolnenie ztuhnutých svalov


Účinky bankovania


1.) Vplyv na kožu – Fyzikálne podnety pôsobia priamo na vlasovú cibulku a rozširujú kožné cievy. Prostredníctvom mierneho ťahu sa zrychľuje tkaninový metabolizmus v koži, zlepšuje sa činnosť potných a mazových žliaz i kožného dýchania a zlepšuje sa prísun živín k tkanivám. Podstatou liečby nie je len odstránenie stagnujúcej starej krvi v pokožke, ale aj vyčistenie kožného povrchu od jedovatých látok. Ďalším dôležitým javom je podpora regenerácia kože a zvýšenie jej odolnosti voči rôznym škodlivým činiteľom.


2.) Vplyv na svaly – Slabý ťah, vyvíjaný pri bankovaní, stimuluje podkožné kapiláry, čo aktivuje funkciu krvných ciev vo svaloch. Rozšírenie ciev vo svaloch uľahčuje prietok krvi


3.) Vplyv na kĺby – jednou z diagnóz pri ktorých je bankovanie vhodné a účinné, je chronický reumatizmus. Ak je ochorenie miernej povahy, je možná takmer úplná úzdrava. Pozitívne sa pri tom uplatňuje zlepšenie prekrvenia kĺbu a zvýšená sekrécia synoviálnej tekutiny. Bankovanie môže odstrániť i prípadne svalové spasmy v okolí postihnutého kĺbu


4.) Vplyn na zažívacie ústrojenstvo – zažívacie orgány, zvlášť slezina a žalúdok, sú najdôležitejším „motorom“ organizmu. Organizmus má určitú samoliečiteľskú schopnosť. Na samoliečenie organizmus zíslavá potrebnú energiu prostredníctvom zažívacích orgánov. Preto sa kladie veľký dôraz na liečbu žalúdka, sleziny a čriev. Sacia sila ľahkého podtlaku v bodoch na bruchu stimuluje vnútorné orgány, zlrpšuje peristaltiku a sekréciu i kvalitu tráviacích štiav. Tým sa zlepšuje trávenie a vstrebávanie živín. Bankovanie je taktiež veľmi účinné pri liečbe chronických ochorení žalúdka i čriev a zápchy. Už pri samotnom prikladaní baniek na chrbát dochádza cestou spinálnych a autonómnych nervov k ovplyvneniu vnútorných orgánov. Okrem toho terapia posiľňuje svaly sýchacích orgánov


Celkové účinky bankovania


1.) Čistenie krvi – Zo všetkých základných účinkov je najdôležitejší ovplyvnenie obehového systému. Následkom podtlaku sania sa zlepšuje krvný obeh v tepnách a žilách. Dochádza pri tom k prechodnému vzniku drobných hematómov. Môžeme tak zmierniť kongesciu, uľahčiť tok krvi a zabrániť zápalovej extravazácii v tkanive.


2.) Účinky na nervový systém – Bankovanie stimuluje senzitívne kožné nervy. Dráždenie má dobrý vplyv nie len na autonómny nervový systém, ale tiež na rôzne orgány ním riadené. Bankovanie je, takisto ako masáž, účínné pri všeobecných tažkostiach ako chronická bolesť hlavy, závrate, malátnosť, zmrznuté rameno, únava a pod., ktoré vznikajú v dôsledku úzkosti, trápenia a telsnej bolesti. Aplikácia baniek je efektívna tiež pri vnútorných chronických ochoreniacha ako vysoký krvný tlak, neuralgia (bolesť v priebehu nervov) a rerumatizmus.